TESVİYE ŞAPI

 • Tanımı Özel çimento esaslı polimer modifiyeli kendiliğinden yayılma özelliğine sahip hazır zemin tesviye harcıdır.

  Kullanım Alanları Pvc, Linoleum , halı, lamine parke, laminat parke, kauçuk gibi döşeme elemanlarının uygulanması esnasında Beton, şap, asfalt, anhidrit zeminlerin bozuklukları giderilmesi ve düzetilmesi amacı ile kullanılır.

  Yüzey Hazırlama Uygulama yapılacak yüzey temiz toz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyde gevşek bir katman olmamasına dikkat edilmelidir. Var ise kazınmalı, temizlenmeli ve temizleme esnasında oluşan boşluğun kalınlığına göre ince tip veya kalın tip Hammerfast rm 150 tamir harcı kullanılarak gerekli tamirat yapılmalıdır. Uygulamaya hazırlanan yüzey Hammerfast SL-210 uygulamadan önce Ayk Primer Astar ile tek kat olarak astarlanmalıdır.

  Kullanım Şekli 25 kg Hammerfast SL-210 6-6,5 litre temiz su ile karıştırılır. Eğer kısmi karışım yapılacaksa bu oranda karıştırılmalıdır. Su önce kova içine konulmalı ve daha sonra Hammerfast SL-210 yavaşça suya katılmalıdır. Bu esnada bir taraftan matkap yardımı ile karışım topaksız olana kadar 2 - 3 dakika iyice karıştırılmalıdır. Hazırlanan karışım uygulama yapılacak yüzeye yeteri kadar dökülür mala ve kirpi rulo kullanmak suretiyle harcın yayılmasına yardımcı olunur. Kendinden yayılma özelliği sayesinde üzerine temas edilen mala ve kirpi rulo izleri de kaybolarak boşlukları doldurup düz bir zemin oluşturur.

  Kullanım Miktarı 1 m2 alan için 1 mm kalınlıkta 1,5 kg Hammerfast SL-210 kullanılır.

  Güvenlik Önlemleri • Risksiz ve tehlikesizdir. • Yenmemeli ve yutulmamalıdır. Göz ile temasında bol su ile yıkanmalı ve doktora başvurulmalıdır. • Tamamen sertleştiğinde fizyolojik ve ekolojik bir yapı oluşturmaz.

  Uygulama Kalınlığı 1 - 5 mm arası uygulanabilir çatlak oluşturmaz.

  Teknik Özellikler

  Renk : Gri Görünüm : İnce toz İçerik : Özel çimento esaslı, polimer takviyeli Sarfiyat : 1,5 kg/m2 ( 1mm kalınlık için ) İlk kuruma : 2-6 saat Son kuruma : 36-48 saat (oda sıcaklığında 3 mm için) Çalışma zamanı : 20 - 25 dakika Yoğunluk : 1,3 kg/lt Isı dayanımı : Son kurumadan sonra -5 , +70 C ye dayanıklıdır Suya dayanıklılık : Orta Eğilme Dayanımı : F4 N/mm2 (28 Gün) TS EN 13813 Basınç Dayanımı : C20 N/mm2 (28 Gün) TS EN 13813

  Ambalaj Şekli 25 kg’lık dört katlı kraft torbalarda satışa sunulmuştur. 1 Palet = 60 torba = 1500 kg Palet ölçüleri 80*110 cm h=110 cm

  Dikkat Edilecek Hususlar • Hammerfast SL-210 tesviye şapı tek kat olarak uygulanmalıdır. • Hammerfast SL-210 uygulamadan önce zemine mutlaka uygun Ayk Primer astar kullanılmalıdır. • +5 C nin altındaki sıcaklıklarda uygulama yapılmamalıdır. • Düşük sıcaklık ve fazla su kür süresini uzatır ve mukavemette azalma meydana getirir. • Nemli, gevşek ve kumlu zeminlere uygulama yapılmamalıdır. • Taze malzeme direk güneş ışığı hava akımları ve dondan korunmalıdır. • Çimento içermesi nedeniyle su ile reaksiyona girdiğinde alkali bir yapı oluşturur. • Mevsimsel olarak ürünün kuruma süresi değişiklik gösterebilir bu sebeple yapılacak uygulamalarda • Hammerfast SL-210’un tam olarak kuruması beklenmelidir.

  Depolama Torbalar üst üste 10 sıradan fazla dizilmemelidir ve bir aydan fazla üst üste muhafaza edilmemelidir. +5 C ile +25 C arası sıcaklıkta ve kapalı yerde depolanmalıdır.

  Aletlerin Temizliği Kullanılan tüm aletler su ile temizlenmelidir.

  Raf Ömrü Oda sıcaklığında 6 ay

  Uygunluk Belgesi TS EN 13813/02.12.2004