YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME SİSTEMLERİ

  • YÜKSELTİLMİŞ DÖŞEME SİSTEMLERİ

    Günümüz ofislerinin gereksinim duyduğu teknolojik alt yapı ve diğer zemin kaplama malzemeleri ile birlikte kullanılabilme özelliğinden dolayı yükseltilmiş döşeme sistemleri ön plana çıkar.

    Sistem yüksekliği ayarlanabilir ayakların üzerine kolayca uygulanabilir, değiştirilebilir panellerin yerleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Bu sebeple bina içerisindeki bütün servis hacmi zeminde toplanabilmektedir. Yükseltilmiş döşemesistemleri; her türlü elektrik, telefon ve enformasyon kablolarının yoğun olduğu, sürekli modifikasyon ve değişiklik yapılması gerekli olan yerlerde kullanılır. Yükseltilmiş döşeme sistemi ile tesisat ve mekan değişiklikleri süratli ve masrafsız bir şekilde yapılabilir.

    Paneller 60 x 60 cm ebatlarında olup, taşıyacağı yüke ve yangın dayanım sınıfına bağlı olarak; sunta özlü ve kalsiyum sülfat özlü paneller olarak ikiye ayrılır. Panellerin üst yüzey kaplamaları; Linoleum, pvc, HPL laminat, modüler karo halı, ahşap parke, granit, mermer, seramik ya da cam olabilir. Panellerin alt yüzey kaplamaları ise; astar HPL, alüminyum folyo, alüminyum levha ve galvanize çeliktir. Sistemin taşıdığı yüke ve ayak yüksekliğine bağlı olarak ayaklar arasında kuşaklar kullanılabilir.